FURTUNA SCHIMBARII DE CONSTIINTA

In prezent, lumea in care traim trece prin schimbari dramatice, iar aceste schimbari, oarecum bruste, produc peste tot in jurul nostru foarte multa tensiune, atat la nivelul personal al fiecarui individ in parte, cat si la nivel national sau global.


In prezent, lumea in care traim trece prin schimbari dramatice, iar aceste schimbari, oarecum bruste, produc peste tot in jurul nostru foarte multa tensiune, atat la nivelul personal al fiecarui individ in parte, cat si la nivel national sau global. Lumea de acum 100 de ani este atat de diferita de a noastra, incat te poti intreba cum doar in atat de scurt timp s-a putut face un salt atat de mare, altele fiind acum valorile, structura familiei, tehnologia, modul de a gandi sau de a vedea lucrurile. Totusi, in paralel cu acest avans, totul pare ca se dezechilibreaza, relatiile se destrama, criza financiara isi spune cuvantul, apar noi credinte, oamenii sunt in cautari disperate, suferinta devine tot mai acuta, haosul se instaleaza.


Oare de ce se intampla asta si de ce acum?