Horoscop Noiembrie 2019


Horoscop Noiembrie 2019Luna Noiembrie este marcata in primul rand de retrogradarea planetei Mercur. Ca orice retrogradare, este o perioada in care suntem indemnati sa re-evaluam, sa re-consideram, sa ne re-calibram atat pe noi, cat si planurile, dorințele, acțiunile, intențiile si relațiile. Este posibil sa intelegem acum ce nu a funcționat cum trebuie, care sunt amanuntele pe care le-am omis, unde mai avem de lucrat, ce mai era de spus sau de discutat, daca ne mai regasim sau nu intr-o situatie de viata. Este momentul in care dam preșul la o parte si vedem toată mizeria care s-a strans sub el. Deoarece retrogradarea are loc pe taramul Scorpionului, o zodie a umbrelor personale, a transformarilor de esenta si a renașterii, ințelegerea este profunda. Este ocazia cu care putem sa vindecam frici, sa pansam rani adanci, sa ne detasam de situațiile ce ne otrăvesc sufletul si sa avem parte de revelații puternice. Ca atare, multe emoții si ganduri ne pot răscoli, temerile ne dau tarcoale, iar acea parte din noi pe care o renegam ne iese in intampinare si ne priveste direct in ochi! In tot acest amalgam de energii, este bine sa fim sinceri, sa destainuim ce avem pe suflet, sa scăpam de poveri, sa facem curatenie, sa ne transformam si ... sa renaștem in acea persoana pe care ne-o dorim de fapt! Pentru acuratețe mai mare, citește si interpretările de la semnul ascendent. Berbec Datorită configuratiei astrale pe care o au, pentru acești nativi descrierea de mai sus este întărită si mai mult! Luna Noiembrie ii îndeamnă sa se înarmeze cu toate ustensilele pe care le au pentru a face o curatenie generală in viata, in gânduri si in suflet, sa se primenească si sa înlocuiască tot ce este negativ, perimat si nefolositor. Intr-un plan mult mai păm