• Barbara Bacauanu

2022, Ciocnirea extremelorNumerologic, 2022 stă sub semnul dualităţii, al extremelor, al separării sau al unirii, nu doar la nivel de teritorii, concepții și perspective, ci la nivelul întregii ordini mondiale. Doi exprimă cu tărie energia polarităţilor, a coloșilor ce stau faţă în faţă pentru a se uni sau pentru a se confrunta, a yin și yang – ului, în care albul și negrul sunt în opoziție, dar în același timp în perfect echilibru!


Doi este cifra cooperării, a uniunii, a cuplului și a păcii, pe care unii și-o doresc, dar tot ea este cifra dualității, a disensiunii, a dușmanilor, a dezbinării (dintre femeie și bărbat și dintre om și om), a războiului și a conflictului, pe care o altă parte și-o dorește. Două forțe uriașe, extremele, stau față în față – pacea și războiul, egoul și umanul, Tiranul și Rebelul, Distr